Albania

IRAK – Kryeministri al-Kadhimi vizitë të planifikuar në SHBA

BAGDAD, 8 gusht /ATSH-AA/ – Kryeministri iraken, Mustafa al-Kadhimi, ka planifikuar të vizitojë Uashingtonin javën e ardhshme, për bisedime me presidentin amerikan Donald Trump, njoftoi sot zyra e tij.

“Kryeministri al-Kadhimi do të takohet me presidentin Trump, në Shtëpinë e Bardhë, më 20 gusht”, shkruhet në deklaratën e zyrës së kryeministrit.

Sipas saj, bisedimet e Al-Kadhimi me zyrtarët amerikanë do të trajtojnë marrëdhëniet dhe bashkëpunimin dypalësh në fushat e sigurisë, energjisë, ekonomisë dhe investimeve.

Vizita do të jetë e para e al-Kadhimi-t, që pas zgjedhjes së tij në postin e kryeministrit në prill./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Borussia Monchengladbach without nominal strikers will go to the match with Dortmund
Diogo Jota: Liverpool is one of the best clubs in the world. He can't be denied
Hames is already a fan at Everton: he participated in 4 goals out of 5, removed Gibbs and Bilic
Liverpool announced the purchase of Jota from Wolverhampton
Andrea Pirlo: it is Unlikely that Suarez will become a Juventus forward
Suarez and Vidal are not in Barca's bid for the third match in a row
Fernando Torres on Liverpool: It was magical. It seemed like I could fly