Albania

Ironia: Kur ‘RD’ akuzonte Metën se donte të vriste Topallin, sot shan ish-kryeparlamentaren dhe mbron Presidentin

Një faksimile e “Rilindjes Demokratike’ e vitit 2000 ka bërë xhiron e rrjetit vetëm një ditë pas gazeta në fjalë sulmoi Jozefina Topallin, Astrit Patozin, Myslim Murrizin dhe Rudina Hajdarin.

Bëhet fjalë për organin e shtypit të PD, që e akuzonte ish-kryeministrin Ilir Metë si organizator të një atentati ndaj Topallit.

Gazeta në fjalë shkruante se ‘Një bandë e Ilir Metës dhe e Spartak Poçit pengon me armë nënkryetaren e parlamentit në Peshkëpi të Vlorës”.

Por për ironi, 20 vite më pas Partia Demokratike dhe si rrjedhojë edhe gazeta e saj ka ndryshuar ‘preferenca’.

Sot, dashuria e Lulzim Bashës dhe e Sali Berishës për Metën sa vjen e shtohet. Sikurse shtohet edhe mllefi për ata që mendojnë ndryshe nga PD./java

Football news:

Mourinho, Lampard, Solskjaer and Moyes claim the title of best coach of November in the Premier League
Brunu, Grealish, Chilwell, Heibjerg - among the contenders for the November best player award in the Premier League
Klopp-best coach of 2020, flick-2nd, Guardiola-3rd (ESPN)
The most beautiful football documentary, I think, was made about Leeds. We talked to the Director
Nice Vieira was dismissed from the post of coach
Neymar will extend his contract with PSG if the club sign Messi (Mundo Deportivo)
Lewandowski Pro Champions League: one win is not enough. Bayern are still hungry