Albania

Ish-kandidati i LSI-së për kryetar Bashkie të Kavajës i bashkohet PS: Jam xheloz që nuk jam pjesë e ekipit socialist

Në zgjedhjet e 2017, Maksim Kona kandidonte për kryetar Bashkie të Kavajës nga radhët e LSI-së, por sot ai ka zgjedhur Partinë Socialiste dhe do votojë për të në zgjedhjet e 25 Prillit.

Nga Kavaja, Kona tha se vlerëson projektet e qeverisë Rama për 4 vitet e ardhshme, duke përmendur portin e ri të Durrësit.

“Jam pak xheloz që nuk jam pjesë e ekipit te PS, por do t’i lë jashtë xhelozitë e mia personale sepse transformimi i Durrësit siç unë mendoja, është një realitet mbarë kombëtar. Është një realitet që do i japë progres jo vetëm Kavajës dhe zonës, por e kthen zonën tonë në një territor elitar në gjithë Ballkanin”.

Ndërsa, Erion Veliaj, drejtuesi politik i PS-së për Tiranën tha se është krenar për ata që edhe pse kanë pasur mendime ndryshe, i janë bashkuar familjes së Partisë Socialiste.

“Kam mirënjohje dhe për ata si Maksi, që ndoshta në fushatën më përpara kishin mendime ndryshe nga ne, po ja ku janë sot bashke me familjen tonë të madhe sepse të gjithë e dinë që kjo është familja ku dëgjohesh. Kjo është familja ku të mbështesin, kjo është familja ku e ka gjithmonë derën hapur, kjo është familja që nuk mban inat. Kjo është familja që nuk e kthen kokën mbrapa por gjithmonë thotë edhe një. Të gjithë bashkë ta bëjmë Shqipërinë të ardhmen tonë, të ardhmen tonë”, përfundoi kryebashkiaku.

o.j/dita

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude