Albania

ITALI – De Luca: Campania drejt bllokimit të plotë për shkak të COVID-19

ROMË, 23 tetor /ATSH-DPA/ – Rajoni jugor i Campania-s, që përfshin Napolin, do të bllokohet, tha sot presidenti i saj, Vincenzo De Luca, pasi njoftoi për një tjetër rritje të madhe të infektimeve me COVID-19.

“Campania regjistroi 2 280 raste ditore sot, nga 1 541 të enjten”, tha ai në një ngjarje të drejtpërdrejtë në Facebook.

“Ne do të vazhdojmë drejt mbylljes së gjithçkaje. Ndodhemi në një situatë të vështirë, por jo në një tragjedi, megjithatë tragjedia është një hap larg”, shtoi tha De Luca, duke propozuar një bllokim njëmujor.

Ai e nxiti qeverinë kombëtare të planifikojë, gjithashtu, një bllokim mbarëkombëtar, duke theksuar se duhet vepruar si në mars, as më shumë dhe as më pak./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Barca and Milan are Interested in 18-year-old Hoffenheim defender Bogarde. His contract expires in the summer of
Simeone on Loko match as a respite for Atletico: I have a different opinion. The game is important
Angel Correa: This year, Atletico creates chances and implements them. We didn't have any luck before
Joe Cole: Tiago Silva is a rolls-Royce, the best defender in the Premier League, not counting van Dijk
Tevez will end his career at the end of the Copa Libertadores
Mascherano denied that he was called to Barca: please! Don't need this
Pep Guardiola: every year teams from other leagues have an advantage over English clubs in the Champions League