Albania

ITALI – Rastet COVID-19 sërish në rritje, 22 865 në 24 orët e fundit

ROMË, 4 mars /ATSH-ANSA/ – Në Itali u regjistruan sot 22 865 raste pozitive me COVID-19 në 24 orët e fundit, nga dje që ishin 20 884, sipas të dhënave nga Ministria italiane e Shëndetësisë.

Gjithashtu, në vend u raportuan edhe 339 viktima.

Shkalla e pozitivitetit e regjistruar sot është 6,7%, nga dje që ishte 5,8%, me një rritje prej 0,9 pikë përqindje.

Aktualisht, ka 2 475 pacientë në kujdes intensiv për COVID-19, një rritje prej 64 njësish në bilancin ditor midis hyrjeve dhe daljeve. Pranimet ditore në kujdesin intensiv ishin 232.

Në pavijonet e zakonshëm Covid ka 20 157 pacientë, një rritje prej 394 njësish krahasuar me dje./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Real Madrid players will refuse bonuses for winning the Champions League or La Liga. The club will save 30 million euros
Zinedine Zidane: I was lucky to coach Real Madrid. But I'm not a terrible coach, although not the best
Sweden has opened stadiums for fans, but so far only 8 (!) people can attend matches. Although in other places go to 5 thousand
Ronaldo will miss the match with Atalanta due to a muscle injury
Arsenal, Lazio and Wolverhampton are Interested in Yaremchuk. Gent wants 15-20 million euros for their top scorer
Bayern are set to extend their contract with Choupo-Moting. The striker wants to play regularly
Yaya Toure: I want to work as a coach in Barcelona. I was very much loved there