Albania

Kajer tregohet i madh, po e ndihmon Milanin ta transferoj lojtarin që po e kërkon Barcelona

Simon Kjaer po bën ç’është e mundur për të siguruar që bashkatdhetari i tij, danezi Mikkel Damsgaard të bashkohet me të në AC Milan.

Lojtari danez, është lidhur në mënyrë të përsëritur me një lëvizje në Milano gjatë dy ditëve të fundit pasi ai vazhdon të japë shfaqje të shkëlqyera në këtë Kampionat Evropian me Danimarkën pas një sezoni të shkëlqyeshëm për Sampdoria, përcjell ORAinfo.

Mirëpo për të arritur këtë, Milan duhet ta mposhtë konkurencën e Barcelonës.

Sipas asaj që po raportohet nga gazeta spanjolle Sport, Barcelona i ka vënë syrin anësorit 20-vjeçar.

Por është mbrojtësi dhe kapiteni i Rossonerëve, Simon Kjaer që po përpiqet të bindë Damsgaard që të bashkohet me të në Milanello.

Mbetet të shihet nëse insistimi i Kjaer do të bëjë punë. /ORAinfo/

Football news:

Bayern gave Zirkzee on loan to Anderlecht
Bayern's match in the German Cup was postponed due to quarantine in Bremer
Shakhtar coach De Derbi on 2:1 with Genk: If we want to go further, we must play powerfully for the entire 90 minutes
Lewandowski admits that he will leave Bayern in a year. The striker has a contract until 2023
Kochenkov on moving to Arsenal: Shamov, Levashov are excellent goalkeepers, we will compete
Neville about Kane: He seems to be very annoyed, but this is not an excuse. It is impossible to justify a player missing training
Kovac about hooting at Tchuameni: We are devastated that this is still happening in the XXI century. We won the match against racism