Një tjetër dëshmitar për ngjarjet e 21 janarit, ka rrëfyer në emisionin “Real Story” në “News 24”, momentet kur filmonte vrasjet.

“Kam ndezur TV tek News 24 dhe e pashë që ishin me lajm të fundit.

Dhe, tani në studio më kujtohet, e më pas doli kryeministri i sotëm në konferencë, ku nuk i kursente falënderimet për televizionin dhe grupin e xhirimit.

Mediat e shumta të huaja më kujtohen që i morën pamjet në  News 24. Kjo ishte pak a shumë një kronikë e përmbledhur e asaj që unë përjetova unë atë ditë ku kamera ime ishte dëshmitare e vrasjeve që ndodhën në bulevard”, tha kameramani Daja.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb