Albania

Koeman nuk i shpëton ndëshkimit

Ronald Koeman nuk do të jetë i pranishëm në ndeshjen ndaj Atletico Madridit.

Barcelona nesër do të ndeshet me Atletico Madrid në kuadër të xhiros së 35-të të La Ligas, shkruan lajmi.net.

Ronald Koeman u dënua në ndeshjes ndaj Granadas me dy ndeshje mos-lojë, por vendimi për pezullimin e holandezit u apelua nga Barcelona.

Tani, është bërë e ditur se Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka refuzuar kërkesën e Barcelonës.

Dënimi do të mbetët në fuqi dhe kjo do të thotë që Koeman nuk do të jetë i pranishëm në duelin ndaj Atletico Madridit.

Football news:

The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it
Sweden forward Isak: I would like to have a little more possession. But we are happy with the point
Luis Enrique: Spain tried to create chances, but the pitch was not the best. Players complained
Laporte on Morata's blunder: He will shut everyone's mouths by scoring three goals in the next match
Messi scored from Chile's free kick. He became the record holder of Argentina for goals in official matches
Spain scored 2 shots on target in the 2nd half against Sweden-both after 89 minutes