Albania

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në radhët e bluzave të bardha, ndërron jetë mjeku i Spitalit të Dibrës

COVID-19 ka shënuar një tjetër viktimë në radhët e bluzave të bardha. Fjala është për mjekun Ibrahim Kaziu i cili fatkeqësisht nuk ka arritur të fitojë betejën me virusin vdekjeprurës.

Është vetë institucioni shëndetësor që e bën të ditur këtë lajm përmes një postimi në Facebook në të cilin kanë shprehur ngushëllime familjes si dhe i ka dedikuar një mesazh kolegut të tyre.

Të trishtuar nga kjo humbje e madhe për të gjithë ne. Do na mungojë shumë energjia e pashtershme dhe shpirti i sakrificës të një mjeku model, qytetari të mirë dhe drejtuesi të zot” – shkruan Spitali Rajonal Dibër.

Kujtojmë se dita e sotme ishte dita që shënoi një rekord viktimash brenda 24 orëve që nga fillimi i pandemisë.

h.b/dita

Football news:

Solskjaer on 3-2 with Liverpool: Manchester United won on their own terms. It's a good feeling
Hames scored 10 (3+7) points in Everton's home matches. Away - 0
Suarez scored his 12th goal of the La Liga season. Messi has 11
Miller on the Manchester United defeat: Devastated. There is no second chance in knockout football
Game of Thrones actor on Liverpool: Manchester United would have been destroyed a year ago. Huge progress
Ricard Puig: It's a pretty tough season, I'm not used to playing so little. Scoring with a header is something unreal
Khabib: I am preparing for my debut in big football. I am a free agent