Albania

Kreshnik Spahiu, ironi me opozitën: Të huajt bëjnë spital falas, ata ankohen pse s’është me 5 yje! Këta meritojnë t’i lësh në dorë të Tires për 100 vjet

Ish-kryetari i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu ironizon ata që janë ankuar për cilësinë e spitalit të ri në Fier që po ndërtohet nga Turqia.

Teksa punimet kanë avancuar ndjeshëm, në rrjetet sociale ka patur një sërë faqesh por edhe personazhe të rëndësishme që kanë ironizuar për cilësinë e ndërtimit të spitalit, duke e krahasuar madje edhe me stallë bagëtish për nga arkitektura.

Por Spahiu thotë se një spital që ndërtohet falas, nuk mund të ankohesh pse nuk është me pesë yje. “Këtë mosmirënjohje nuk e gjeni në gjithë planetin”, shkruan ai.

Reagimi i plotë i Spahiut:

Të huajt u dhurojnë falas një spital.

Ata ankohen pse s’na e bëjnë me pesë yje

Këta e meritojnë ti lësh në dorë të Tires 100 vjet.

Ende kurohen në spitalet e vjetra të Enver Hoxhës sepse Berisha, Meta, Nano dhe Rama nuk ndërtuan asgjë.

Paguajnë rryshfet qimet e kokës nëpër doktor…

Këtë mosmirënjohje nuk e gjeni në gjithë planetin

Football news:

Zinedine Zidane: Real Madrid beat Barca deservedly. You can't blame everything on the judge
Ronald Koeman: The referee should have taken a clear penalty. But Barca will have to accept it again
Sergi Roberto on Braithwaite's fall: I was surprised that the referee immediately said that nothing had happened. He did not address VAR
Ex-referee Iturralde Gonzalez believes there was a penalty on Braithwaite. Andujar Oliver thinks not
Casemiro got 2 yellow cards in a minute and will miss Real Madrid's game with Getafe
Nacho about 2:1 with Barca: It was like a final, a very important victory. But Real Madrid still have a lot to do
Real Madrid have not lost 13 matches: 11 wins and 2 draws. Next up-Liverpool at Anfield