Albania

Kumbaro: Vota për PS është për të ardhmen e Gjirokastrës dhe të Shqipërisë

TIRANË, 17 prill /ATSH – I. Vata/ Kandidatja për deputete e PS-së për Qarkun Gjirokastër Mirela Kumbaro tha sot se vota për PS është për të ardhmen e Gjirokastrës dhe të Shqipërisë.

Në fjalën e saj Kumbaro gjatë takimit me qytetarët e Gjirokastër ku i pranishëm ishte dhe kryeministri Rama tha se, “ky qark e ka më të qartë se asnjë herë tjetër se zgjedhja më e mirë, puna me e mirë, projekti më i bukur dhe ëndrra me e realizuar është ajo që ka bërë të mundur Partia Socialiste në këto 8 vite”.

“Ne jemi këtu sot në emër të të gjithëve qarkut tonë të  Gjirokastrës për të treguar se ne kemi besimin, punë, ne kemi të rinjtë, ne kemi të ardhmen e Shqipërisë dhe të ardhmen e Gjirokastrës, Përmetit, Libohovës, Dropullit, Memaliaj, Këlcyrës dhe Tepelenës”, tha Kumbaro.

“Kemi 7 ditë për fundin e maratonës sonë zgjedhore për të bindur, thirrur, shoqëruar për të marrë për dore çdo banorë  të qarkut tonë për të bërë zgjidhjen dhe zgjedhjen më të mirë. Numri 12 është numri i PS-së dhe secili nga ne e di shumë mirë se kjo është votë jo vetëm për të sotme, por është votë për të ardhmen e Qarkut Gjirokastër dhe të 7-të bashkive, që në këto 8 vite e kanë kuptuar dhe e kanë përcjellë çdo projekt çdo punë të bërë nga PS dhe kryeministri Edi Rama. Prandaj unë jam këtu bashkë me 6 shokët e mi, skuadra më e mirë që ne kemi pasur ndonjëherë në Qarkun Gjirokastër. Në skuadër kemi një kapiten, Blendi Çuçi”, përfundoi Kumbaro. /a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude