Albania

Kumbulla e shpëton Romën nga humbja, s’mjaftojnë golat e Ibrahimovic për Milanin

Milan dhe Roma kanë luajtur baraz në ndeshjen e sotme.

Pjesa e parë përfundoj me rezultat 1:1, por në pjesën e dytë shpërthyen golat, transmeton Indeksonline.

Golat për Milan i shënuan: Ibrahimovic(2′,79′) dhe Saelemaekers (48). Kurse tek Roma shënuan Dzeko(14′), Verteout(70′) dhe Kumbulla(85′).

Edhe njëherë heroi i Romës doli të jetë mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla që shëngoj golin e barazimit dhe e shpëtoj klubin e tij nga humbja.

Milan edhe pas këtij barazimi do të vazhdoj të jetë në pozitën e parë me 13 pikë, kurse Roma është në vendin e nëntë me tetë pikë.

Football news:

ISCO could move to Sevilla in January. Lopetegui is personally Interested
Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?
Ziyech about who inspires him: Eden Hazard. A world class player