Albania

Kursi i këmbimit/ Leku humbet terren, forcohen lehtë monedhat e huaja

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Në tregun e këmbimit valutor vendas, të hënën monedhat e huaja u forcuan përkundrejt lekut.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euroja këmbehet sot me 123,97 lekë ose 0,01 lekë më shumë se të premten.

Ndërsa monedha e gjelbër amerikane fitoi 0,21 lekë dhe këmbehet me 104,90 lekë.
Paundi britanik dhe franga zvicerane, këmbehen sot me lekun respektivisht në vlerat 137,01 lekë dhe 115,76 lekë.

Monedha britanike u forcua kundrejt lekut, respektivisht me 0,10 lekë, ndërsa franga zvicerane u forcua me 0,02 lekë. /a.gjonaj//a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Instagram instagram post: Cavani can be banned for 3 matches for saying Negrito
Roy Keane: Tottenham's Players are not good enough to take the title
Maradona's Doctor: There was no medical error. I did everything I could
Milan will discuss the future of Braim Diaz with Real Madrid in the coming months
Goodbye, Dad Buba Diop. Thanks to you, I lived the most memorable tournament of my childhood
Nuno about 2:1 with Arsenal: We played amazing, very proud. Jimenez recovered
Arsenal scored 13 points in 10 opening matches - the worst result in 39 years