Albania

Ky është reagimi i parë nga Christian Eriksen pas sulmit në zemër

Imazhet që solli ndeshja Danimarka – Finlanda shokoi botën. Ishte mesfushori danez Christian Eriksen që kalopsoi në fushë pasi pësoi një sulm në zemër në ndeshjen e vlefshme për EURO 2020.

Ato pamje ishin të frikshme por fatmirësisht Eriksen shpëtoi dhe  gjatë një interviste për të përditshmen sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, agjenti i fantazistit, Martin Schots, ka treguar se Eriksen i ka thënë se do ta kalojë këtë gjendje dhe do të rikthehet të stërvitet:

“Ai ndihej i lumtur sepse pa përreth shumë njerëz që treguan dashuri ndaj tij. Atij i kanë ardhur shumë mesazhe nga e gjithë bota, jo vetëm nga shokët e skuadrës, por edhe nga tifozët. Ai dëshiron të di [farë në të vërtetë ndodhi më të”.

Gjithashtu sipas të përditshmes sportive italiane “La Gazzetta dello Sport” tregon bisedën e zhvilluar mes Eriksenit dhe shokëve të skuadrës së Danimarkës në një video:

“Si jeni? E ndjej që jeni më keq se unë. Unë nuk dorëzohem, jam gati për tu stërvitur.”, ishte biseda e lojtarit të Interit me shokët e kombëtares.

Football news:

Fantastic story of a surfer from Australia: he won bronze after a severe skull injury (he couldn't even walk)
Aguero underwent a course of stem cell treatment to restore the cartilage of the knee joint
Mills on Varane at Manchester United: I'm not sure that he will be like van Dijk or Dias. There are 6 difficult matches in La Liga, not counting the Champions League
Memphis Depay: I don't care if they call me a rebel. Suarez won a lot not because he is the nicest person on the field
Barca will not have to register Messi as a newcomer. He will be able to work at the training camp without signing a contract
Petkovic headed Bordeaux. He worked with the Swiss national team since 2014
Chelsea may include Zouma in the deal with Sevilla for Kunde