Albania

Lamtumirë Milan, Romagnoli transferohet të gjiganti tjetër italian

Milani duket i gatshëm për një revolucion të vërtetë në merkato.

Pasi lanë Donnarumma dhe Calhanoglu të largohen, kuqezinjtë mund të humbin një tjetër lojtar. Në fakt, Lazio mund të paraqesë një ofertë për Alessio Romagnoli.

Kontrata e mbrojtësit do të skadojë në 2022 dhe negociatat e rinovimit janë bllokuar.

Marrëdhënia midis Raiola dhe menaxhmentit tani është konfliktuale (edhe pse mohohet me diplomaci) dhe Lazio po përpiqet të integrohet.

Një pikë në favor të Biancocelesti është sigurisht pasioni i futbollistit për ekipin e Lazios që kur ishte fëmijë. Kjo është një situatë që do të duhet të monitorohet në ditët në vijim.

Romagnoli u përfshi në fokusin e Barcelona-s dhe ditët e fundit u fol për një shkëmbim me Junior Firpo. Kohët e fundit, megjithatë, Blaugrana nuk është shfaqur dhe Lotito po e mendon jo pak – sipas Il Messagero.

Kuqezinjtë nuk do të donin ta lëshonin kaq lehtë lojtarin të lindur në 1995, të blerë në verën e vitit 2015 nga Roma për 25 milion euro.

Sidoqoftë, hipoteza e largimit të tij është konkrete dhe kuqezinjtë kanë detyrimin të marrin masa paraprake, pavarësisht se Kjaer dhe Tomori tashmë garantojnë sigurinë e duhur në atë departament.

Ndër zëvendësuesit e mundshëm për Romagnoli mund të jetë Loic Badè, mbrojtësi 21-vjeçar francez i Lens, i cili disa ditë më parë u përfol si objektiv kuqezi.

Me paratë nga shitja e mbrojtësit, Milani mund të siguronte lehtësisht lojtarin qendror që luan në Ligue 1, tek i cili, megjithatë, ka interesa të ndryshme nga klubet evropiane.

Football news:

Bayer moved the training to the premises due to an explosion at a chemical plant in Leverkusen
Tottenham sold Alderweireld to Qatar's Al-Duhail. The deal is estimated at 13 million pounds
The sale of Varane is part of Real Madrid's plan to sign Mbappe. The club does not buy players to save money on the PSG forward
Manchester United are ready to sell Lingard, Telles, Jones, Dalot, James, Williams and Pereira. The departure of Martial is possible
Barcelona supported Morib after insults in social networks: We love football and fight against racism
There were photos of the blue away uniform of Real Madrid with orange inserts and a graffiti pattern
Top 30 Fastest Football Players in the world (update)