Albania

Lefter Maliqi: S’e kam tradhtuar Bashën, tani më kërkon prapë PD. Duan të më bëjnë deputet

Deputeti Lefter Maliqi ka treguar sot marrëveshjen e vitit 2-017 që ka bërë me Edi Ramën, që e detyroi atë të largohej nga Lulzim Basha.

Në një intervistë ne Report TV, Maliqi u shpreh se Rama në viitin 2017 i kishte premtuar investime në zonë dhe një post drejtuesi për te.

Marrëveshja ime bashkë me qytetarët dhe Ramën ka qenë në disa pika, kur them unë që jam i zhgënjyer total. Marrëveshja me këtë njeri ishte; dy investime në zonën time në Laprdha dhe Lumas që nuk i mbajti dhe një post drejtuesi, jo zv/ drejtor, zv/ ministër, nuk ke autoritetin e duhur. 

Nuk mund të bësh gjë për elektoratin. Ia kërkova se më takonte, jo këtyre barkalecëve, që e kanë mendjen te krimi dhe korrupsioni dhe nuk kanë as shkollë. Nuk mbajti asnjë fjalë dhe fjala e tij ishte se do të ishte drejtues i pushtetit lokal. As këtë nuk e mbajti”, tha Maliqi.

Më tej ai foli për raportet me Lulzim Bashën dhe opozitën jashtë Kuvendit dhe tha se e kanë propozuar për të qenë deputet. Ai u shpreh se ka marrë oferta, por nuk e ka vendosur akoma se çfarë do bëjë.

Unë nuk e kam tradhtuar zotin Basha. Di që më kanë propozuar në Berat për të qenë pjesë nesër e listave të deputetëve. Kontakte me Bashën me Kryemadhin, me zotin Duka dhe Mediu kam kontakte të përditshme, nuk kam vendosur. Kam oferta se mbështes opozitën legjitime“, shoi deputeti.

Football news:

Spartak is going to withdraw from the RPL because of the refereeing – your reaction?
There are 2 cases of coronavirus in Atletico. The match with Leipzig – August 13
Renzo Ulivieri: Pirlo is one of the most profound thinkers of world football. He knows more than most coaches
Pirlo wants to sign Tonali at Juve. Alternative – Locatelli
Before the match with Real Madrid, sterling watched a video of the defeat by Tottenham in the 2018/19 Champions League
Andrea Pirlo: I am Flattered to have received such respect and trust from Juventus
Former Manchester United midfielder angel Gomez has moved to Lille. He will spend the season on loan in Boavista