Albania

Lojtari i njohur rinovon me Romën

Futbollisti shumë i njohur ka rinovuar me Romën.

Mbrojtësi Roger Ibanez ka nënshkruar kontratë afatgjatë me Romën deri në qershor të vitit 2025, me raportimet që thuhet se i është dyfishuar paga.

Sipas Sky Sport Italia, 22-vjeçari praktikisht dyfishoi pagën kur iu bashkua nga Atalanta në janarin e 2020.

“Rinovimi i kontratës vërtetë vlen për mua. Kam punuar të tregoj se meritoj të përfaqësojë këtë klub”.

“Jam në dijeni se duhet të përmirësohemi dhe një gjë është e sigurt: Do bëjë gjithçka për Romën”, tha ai.

Football news:

Rostov midfielder Gigovic was sent off for two yellow cards in the match with Loko
Musiala made his first double for Bayern
Norwich relegated to the Premier League
Yaya Toure wrote a letter of apology to Pep. In 2018, a player accused Guardiola of racism
Real Madrid players will refuse bonuses for winning the Champions League or La Liga. The club will save 30 million euros
Zinedine Zidane: I was lucky to coach Real Madrid. But I'm not a terrible coach, although not the best
Sweden has opened stadiums for fans, but so far only 8 (!) people can attend matches. Although in other places go to 5 thousand