Albania

Man Utd dhe PSG kalojnë në fazën e radhës në Ligën e Kampionëve

Man Utd dhe PSG kanë kaluar në fazën e radhës në Ligën e Kampionëve.

Manchester United dhe Paris Saint Germain kanë shënuar fitore të rëndësishme në kuadër të xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, duke mposhtur Basaksehir, respektivisht RB Leipzig.

‘Djajtë e Kuq’ patën një pjesë të parë fantastike, ku shënuan tre gola.

Bruno Fernandes (7’ dhe 19’), Marcus Rashford (35’) dhe Daniel James (90′) shënuan për Manchester Unitedin.

Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Deniz Turuc.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, PSG-së i ka mjaftuar një gol i Neymar nga penalltia në minutën e 11’, për fitoren 1:0.

Football news:

16-year-old Small - the youngest player in the history of Everton
Solskjaer on 3-2 with Liverpool: Manchester United won on their own terms. It's a good feeling
Hames scored 10 (3+7) points in Everton's home matches. Away - 0
Suarez scored his 12th goal of the La Liga season. Messi has 11
Miller on the Manchester United defeat: Devastated. There is no second chance in knockout football
Game of Thrones actor on Liverpool: Manchester United would have been destroyed a year ago. Huge progress
Ricard Puig: It's a pretty tough season, I'm not used to playing so little. Scoring with a header is something unreal