Albania

Manastirliu: Mbërrijnë 20 mijë doza të vaksinës AstraZeneca nga Greqia

Mbërrijnë në Aeroportin “Nënë Tereza” 20 mijë doza të vaksinës AstraZeneca, dhuratë e qeverisë së Greqisë për Shqipërinë.

Vaksinat u pritën në aeroport nga zv/ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini dhe ambasadorja e Greqisë Sofia Philippidou.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastarliu, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” ka falënderuar qeverinë greke për mbështetjen që i kanë dhënë Shqipërisë për të luftuar pandeminë Covid.

Gjithashtu ministrja thekson se procesi i vaksinimit do të vijojë pa u ndalur për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve.

Njoftimi i ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu:

20,000 doza të vaksinës AstraZeneca kanë mbërritur në Aeroportin “Nënë Tereza”, falë ndihmës së Greqisë për Shqipërinë.

Mirënjohje qeverisë së Republikës së Greqisë për mbështetjen. Solidariteti na bën më të fortë.

Do të vijojmë pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari.

O.J/DITA

Football news:

Nedved about Locatelli: Juve considers its offer fair and good
Koeman on 3-0 with Stuttgart: A great game of Barca against a strong team. We are on the right track
Mkhitaryan wants to compete with Roma for the scudetto: There will be nothing left without trophies at the end of his career
Pavel Nedved: Ronaldo is a guarantee of goals, an exceptionally valuable player. Juve is betting on him
Zozulya moved to Fuenlabrada from Segunda. His transfer to Alcorcon was disrupted because of fans who called him a fascist
Spalletti on 3-0 with Bayern: Napoli is on the right track. The players have already exceeded my expectations
Kane wants to move to Man City with Grealish. He will soon discuss leaving with Tottenham