Albania

Manchester City tërhiqet nga Superliga

Superliga Evropiane sapo ka lindur, por vetëm pak kohë ka provokuar një tërmet të madh dhe mund të mos nisë kurrë.

Sipas mediave në Britani, Manchester City është tërhequr nga Superliga Evropiane.

Raportohet se City besohet t’i kenë komunikuar lajmin organizatorëve që nuk duan të jenë pjesë e projektit të ri.

Pak më parë mediat raportuan edhe për tërheqjen e mundshme të Chelseat që tashmë ka nisur punë e përgatitjes së dokumenteve për t’i dhënë fund ende pa marrë mirë jetë Superliga që ngjalli reagime të shumta.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude