Një tjetër ngarkesë vaksinash ndaj COVID-19 ka mbërritur në aeroportin e Rinasit. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton se vaksinat janë të Coronavac.

Në total në Shqipëri kanë ardhur mbi 1 milion doza vaksinash teksa të tjera pritet të vijnë në vijim.

STATUSI NGA OGERTA MANASTIRLIU

✈️ Aeroporti “Nënë Tereza” – 50,000 doza të vaksinës Coronavac sapo kanë mbërritur në Shqipëri, duke kaluar mbi 1 MILION sasinë e vaksinave të mbërritura deri tani😍

#VaksinimiNukNdalet 🧪

#ShqipëriaBuzëqesh🌼

#SkaKohëPërPushim 🏃‍♀️

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb