Albania

Me ndeshje të Kupës Evropiane do të përurohet palestra në Istog

Me ndeshje të Kupës Evropiane në hendboll do të përurohet palestra në qytetin e Istogut. Palestra e bukur në Istog do të përurohet më 17 tetor në ndeshjen e raundit të dytë të Kupës Evropiane në mes të Istogut dhe Vushtrrisë.

Istogu po shndërrohet në qendër me rëndësi për hendbollin kosovar, sidomos për atë të femrave. Me hapjen e palestrës, për të cilën istogasit kanë pritur gjatë, zhvillimi i hendbollit dhe sportit në përgjithësi në këtë qytet do të marr hov.

Trajneri i KHF Istogut, Faruk Shala, ka falënderuar ata që kanë kontribuar në hapjen e palestrës. Ka bërë të ditur se salla i plotëson kërkesat e EHF-së.

Kohë më parë është hapur edhe palestra në Samadrexhë, një qendër tjetër me rëndësi për hendbollin në vend. Edhe në të kaluarën, si për shembull në vitin 1979, palestrat në Kosovë janë hapur për aktivitete të hendbollit, përkatësisht për Botërorin e junioreve.

Football news:

Gattuso about 1:0 Sociedad: match depended, decide whether Napoli the task of advancing to the playoffs the Europa League more than half
The fall of the Portuguese, whom Cristiano put above himself. From Chelsea and Mercedes in 16-to viewing in Kuban and term for drugs
Juve are in talks with the sacked Sarri to terminate their contract. The coach received 5.5 million euros a year
Fonseca Pro 0:0 with CSKA Sofia: The quality of Roma's game in Serie A is different, but that's normal. Rotation is needed
Wolfsberg midfielder Lindl is among the contenders for the Europa League player of the week. He scored 3 goals for Feyenoord
Arteta after 3:0 with Dundalk: now it will be more difficult for me to choose the starting line-up for Arsenal
Cherchesov congratulated Maradona on his 60th birthday: Human happiness, Diego!