Albania

Meghan Markle botoi librin e parë për fëmijë, por akuzohet për kopjim

Meghan Markle nuk është më vetëm një aktore, humanitare dhe sipërmarrëse.

Tanimë, dukesha është edhe një autore e librave për fëmijë!

Ajo sapo ka botuar librin e saj të parë të ilustruar për fëmijë, të quajtur “The Bench” (Stoli), një histori e bukur për një nënë që shikonte lidhjen midis djalit të saj dhe babait të tij.

Libri është frymëzuar nga lidhja e Princit Harry dhe Archie-t.

Por interneti ndonjëherë ka reagime shumë ndryshe nga ato që mund të priten.

Njerëzit online e kanë akuzuar Meghan-in për kopjimin e konceptit të librit të saj nga “The Boy on the Bench” (Djali në stol), nga Corrinne Averiss.

Megjithatë, duket se këta dy libra nuk kanë asgjë të ngjashme dhe e vetmja gjë që kanë të përbashkët është ekzistenca e një stoli.

Komentet e vrazhda dolën nga kontrolli, aq sa Averiss u detyrua t’i drejtohej Twitter-it për t’i qartësuar të gjithë se ajo nuk mendon se Dukesha e Sussex kopjoi konceptin e librit të saj.

“Duke lexuar përshkrimin dhe ekstraktin e botuar të librit të ri të dukeshës, kjo nuk është e njëjta histori ose e njëjta temë si “The Boy on the Bench”.

Unë nuk shoh ndonjë ngjashmëri”, -shkroi autorja.

Kështu, Averiss u dha fund këtyre pretendimeve.

Meghan ka thënë se ideja e librit filloi si një poezi që ajo shkroi për burrin e saj në Ditën e Baballarëve, një muaj pasi Archie lindi dhe “… ajo poezi u bë kjo histori”.

Football news:

The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it
Sweden forward Isak: I would like to have a little more possession. But we are happy with the point
Luis Enrique: Spain tried to create chances, but the pitch was not the best. Players complained
Laporte on Morata's blunder: He will shut everyone's mouths by scoring three goals in the next match
Messi scored from Chile's free kick. He became the record holder of Argentina for goals in official matches
Spain scored 2 shots on target in the 2nd half against Sweden-both after 89 minutes