Albania

Milan në ‘gjah’, po synon transferimin e yllit të Interit

Milani me ofertë për D’Ambrosion.

Skuadra e Milanit edhe zyrtarisht i ka bërë ofertë mbrojtësit të krahut të djathtë, Danilo D’Ambrosios që është pjesë e Interit.

Mësohet se Milani është në bisedime me D’Ambrosion, të cilit i ka ofruar kontratë dyvjeçare për t’iu bashkuar pas përfundimit të këtij edicioni.

D’Ambrosio në verë do të jetë futbollist i lirë pasi ka refuzuar rinovimin e kontratës me Interin që ia ka ofruar vetëm për një vit.

Duket se oferta e Milanit ka bindur mbrojtësin 32-vjeçar të vazhdojë karrierën te rivali më i madh i Interit pasi gjithçka pritet të bëhet zyrtare muajin tjetër.

D’Ambrosio është pjesë e Interit prej vitit 2014 kur iu bashkua nga Torino.

Këtë edicion, D’Ambrosio ka 15 paraqitje në Serie A dhe i ka shënuar tri gola.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude