Albania

Milani shënon mbi 19 milion euro në ulje me shitjen e gjashtë lojtarëve – është një avantazh për të ardhmen

Milan lëshoi një numër zbritjesh në bilancin e tyre 2019-20 për të ndihmuar shëndetin financiar të klubit që të ecte përpara.

Siç shënon Calcio e Finanza, Milani ka zhvlerësuar në thelb një numër pasurish në llogaritë e tyre në atë që në thelb është një ‘manovër kontabël’ që do të bëjë të mundur regjistrimin e fitimeve më të larta të kapitalit në pasqyrat financiare për 2020- 21 viti financiar, ose për të shmangur humbjet e kapitalit, përcjell ORAinfo.

Gjashtë lojtarë janë të përfshirë, duke filluar me Andre Silva të cilin Milani e zhvlerësoi me 11 milionë euro, duke e çuar vlerën e tij të librit në 2.8 milionë euro. Me shitjen e tij në Eintracht Frankfurt duke kaluar për rreth 9 milionë euro, Rossonerët janë në gjendje të regjistrojnë një fitim kapital prej 6.2 milionë euro.

Lidhur me Lucas Paqueta, vlera e tij u shkrua me 5,25 milionë euro nga 25,25 milionë në 20 milionë euro, e njëjta shifër për të cilën ai ishte shitur në Lyon.

Për Ricardo Rodriguez u regjistrua një fitim kapitali prej 1 milionë euro, pasi Rossonerët ulën vlerën e tij në 2 milionë euro (-1,547,000 euro) dhe e shitën atë në Torino për 3 milionë euro plus bonuse.

Gustavo Gomez u zhvlerësua me 0.96 milion euro me një vlerë e cila qëndronte në 0.95 milion euro, dhe ai u lejua të bashkohej me Palmeiras për afërsisht 2 milionë euro pra një fitim kapital prej 1.05 milion euro.

Pepe Reina u zhvlerësua me 1 milion euro për përfundimin e kontratës së tij, dhe Alen Halilovic kishte një zhvlerësim prej 6,667 euro para përfundimit.

Në total, për këtë arsye ka një zhvlerësim prej 19,763,667 euro – efekte të menjëhershme negative që sidoqoftë do të japin një avantazh në llogaritë e së ardhmes dhe ato të viteve 2020-21. /ORAinfo/

Football news:

Steve McManaman: Real Madrid are an aging team. They need new players if they want to reach their previous heights
ISCO could move to Sevilla in January. Lopetegui is personally Interested
Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?