Albania

Milanit s’i mjafton Higuain, vetëm barazim me Kaljarin (Video)

Milani e ka të vështirë të bëjë dy fitore radhazi në Serinë A. Entuziazmi i suksesit me Romënnë “San Siro”, në javën e dytë, u shua shumë shpejt me barazimin 1-1 në “Sardegna Arena” ndaj Cagliarit. Kuqezinjtë, ndonëse se dominuan në pjesën më të madhe të lojës, sidomos në pjesën e dytë, e parën të pamundur të rrëmbenin fitoren në këtë transfertë.

Joao Pedro befasoi miqtë që në minutën e 4-t, pasi ndoqi aksionin e Povelettit, goditja e të cilit u kthye nga shtylla dhe përfundoi në këmbët e brazilianit, që nuk hezitoi duke e dërguar topin në rrjetë.

Një fillim i mbrapshtë për Milanin, që në minutat në vazhdim iu afrua golit me Calhanoglu dhe Bonaventurën, por pa e gjetur atë.

Gjithsesi, në të 56-ën Gonzalo Higuain e shfrytëzoi më së miri rastin që iu paraqit, duke barazuar 1-1. Me fat Cagliari në minutat e fundit, kur Suso u ndal portieri dhe Higuain me kokë nuk arriti të shënonte të dytin.

16 shtator 2018 (gazeta-Shqip.com)

Football news:

Pep Guardiola: Second place in the Premier League is more important than winning English cups
The 1966 world champion Jack Charlton has died at the age of 85
Smart ticket sales in Poland: roommates sit next to each other, social stations are created automatically, and attendance increases by 20%
A gay player from the Premier League wrote an anonymous letter published in The Sun: I hope that one day I will be able to confess. I feel trapped
Zinedine Zidane: what Courtois does in every game is phenomenal
Tottenham fans will launch a plane with a Levi banner-on the way out at the game with Arsenal
Zinedine Zidane: I would like VAR not to be used