Albania

Modi përkrah Macron, myslimanët e Indisë protestë kundër Francës

Myslimanët në Indi kanë protestuar kundër presidentit francez, Emmanuel Macron, për shkak të deklaratave të tij për karikaturat e profetit Muhamed.

Manifestuesit shkelën me këmbë postera të shefit të Elizesë dhe bënë thirrje për bojkotimin e produkteve franceze. Kjo erdhi në mbështetje të protestave të shumta që janë mbajtur në mbarë botën arabe kundër Macron.

Lideri i Francës foli me tone të ashpëra ndaj islamit radikal pas vrasjes makabre të një mësuesi më 16 tetor. Ndërkohë, Kryeministri i Indisë, Narendra Modi, dënoi sulmet e fundit në Francë dhe i shprehu Macronit mbështetje në luftën kundër terrorizmit.

Football news:

Barcelona's presidential election will be held on January 24
Koke: to beat Bayern, you need to play a nearly perfect match. I hope their unbeaten streak ends tomorrow
Loew can return Muller, Boateng and Hummels to the German national team if there are a lot of injuries
Nacho about the Real Madrid game: That's not how titles are won. Working to get better
De Bruyne will sign a 5-year contract with Manchester City. He entered negotiations after Pep extended his contract
Tiago will miss a few more weeks. The knee injury was more serious than expected
Suarez will not play against Bayern. He again tested positive for coronavirus