Albania

MOTI: Borë e dendur dhe 20 milimetra shi në orë! Në fundjavë parashikohet kulmi, këto janë zonat e vendit që rrezikohen më shumë nga 23 në 26 janar

Sipas meteorologëve fundjava pritet të karakterizohet nga një mot me reshje të dendura shiu në një pjesë të madhe të territorit të vendit.

Në vendin tonë priten edhe reshje dëbore në disa zona.

Gjatë ditës së djeshme autoritetet paralajmëruan se gjatë datave 23 deri në 26 janar vendi do të përballet me reshje të dendura, ndërsa zonat më të prekura pritet të jetë e gjithë Ultësira Perëndimore dhe pjesa jugore e vendit.

Madje, parashikohet se kulmi i reshjeve të jetë gjatë kësaj fundjave me fokus jugun e vendit.

Parashikohet që në zonën e Mallakastrës dhe Tepelenës të bjerë mesatarisht 20 milimetra shi në orë.

Jugu dhe perëndimi do të përballen me reshje të dendura shiu, në fundjavë, kurse pjesa jug-lindore e vendit do të mbulohet nga dëbora. Korça dhe zonat juglindore pritet të kënë sërish reshje dëborë, të cilat do të jenë rreth 1 deri në 2 centimetër në orë.

h.b/dita

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7