Albania

Nesër mot i nxehtë mbi normalen, të enjten ftohje e konsiderueshme dhe reshje të shiut

Moti nesër do të jetë i nxehtë mbi mesatare me temperatura ditore rreth 30 gradë, por pasdite dhe në orët e mbrëmjes në disa vende do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar, ndërsa do të ketë kushte edhe për paraqitje të breshrit.

Siç bëri të ditur DPHM, ftohje të konsiderueshme do të ketë të enjten, kur do të mbizotërojë mot me vranësira me reshje të shiut, veçanërisht paradite. Do të fryjë erë veriore, ndërsa temperatura ditore do të jetë edhe për dhjetë gradë më e ulët në krahasim me atë të sotmen (do të arrijë vlerat në intervale prej 16 deri 23 gradë).

Prej të premtes deri të dielën moti do të jetë i qëndrueshëm me erë mesatare veriore dhe me temperatura të këndshme ditore.

Football news:

Gasperini about Atalanta: we Want to reach the Champions League and break the club's record for points in Serie A
Hames can leave Real Madrid for the Premier League for 25 million euros. A year ago, Atletico and Napoli offered 45-50 million euros for him. Real Madrid Midfielder Hames Rodriguez is likely to change clubs at the end of the season
Gattuso on Napoli: We must develop a winning mentality
Avangard congratulated Zenit with the title: it's Time to match and take the Gagarin Cup
Coach of Orenburg Pro 0:1 with Rubin: Morally devastated, could have drawn
Kike Setien: Griezmann played a great match, understood Messi well, scored a great goal. We changed something
Barca President on the Real Madrid match: VAR always favours one team. I have an unpleasant feeling