Albania

Nesër ‘skadon’ masa e marrë për kufizimin e lëvizjes pas orës 22:00, çfarë do të vendosin ekspertët për ditët në vijim

Para 3 javësh Komiteti i Ekspertëve vendosi orën kufizuese për ndalimin e qarkullimit dhe mbylljen e bareve dhe restoranteve pas orës 22:00 por ditën e nesërme merr fund kjo masë.

Orari kufizues hyri në fuqi në datë 11 nëntor dhe u lajmëruar se do të ishte i vlefshëm për tre javë, ndërkohë autoritetet shëndetësore njoftuan se në varësi të situatës do të njoftohen kufizime të reja.

Sakaq, Ministria e Shëndetësisë njoftoi se kufizimi i lëvizjes do të bëhej nga ora 22:00 deri në 06:00 të mëngjesit si dhe gjithashtu rekomandoi punën nga shtëpia për administratën.

“Këto masa do të hyjnë në fuqi ditën e mërkurë në 11 Nëntor dhe do të zgjasin deri në 3 javë. Masat do të rishikohen çdo javë në varësi të situatës dhe dinamikës së ngjarjeve”, njofton MSH.

Ndërkohë, aktualisht në fuqi është një tjetër vendim i marrë nga Komiteti i Ekspertëve disa ditë më parë për ndalimin e grumbullimeve me më shumë se 10 persona.

h.b/dita

Football news:

Hertha legend Dardai will once again take over as head coach of the team
Tuchel will take charge of Chelsea
Okko Sport will show all the remaining matches of the Italian Cup this season
Lampard will be sacked by Chelsea in the near future. I can announce today
Fenerbahce asks fans to chip in on Ozil's salary. It's simple: you send SMS-you make 2 euros
Gazprom can remain a sponsor of Schalke if the club is relegated to the 2nd Bundesliga
Bruno about the free-kick: Cavani told me to hit the goalie's corner