Albania

“Objekte që vezullojnë dhe lëvizin në qiell”/ Pentagoni pranon ekzistencën e UFO-ve: Pamjet janë autentike, por nuk e dimë çfarë janë këto dukuri ajrore

Departamenti amerikan i Mbrojtjes e konfirmoi se videot e “dukurive ajrore të paidentifikuara” të realizuara në vitin 2019, janë autentike dhe tregojnë vërtet disa imazhe, të cilat Pentagoni nuk arrin t`i shpjegojë.

Fotografitë dhe videot e objekteve në formë trekëndëshi që vezullojnë dhe lëvizin nëpër re janë regjistruar nga anëtare personeli të marinës amerikane, sqaroi zëdhënësja Sue Gough në një deklaratë për CNN.

Ajo konfirmoi se fotografitë e tre objekteve të paidentifikuara fluturuese – njëra në formë “sfere”, një tjetër në formë “koni” dhe një karakterizohet si një “tip balone metalike” – nuk janë të manipuluara.

“Siç kemi thënë më parë, për të ruajtur sigurinë e operacioneve dhe për të shmangur zbulimin e të dhënave që rrezikojnë të përdoren nga kundërshtarë të mundshëm, ne nuk I diskutojmë publikisht detajet e vëzhgimeve ose ekzaminimeve të raportuara në terrenet tona stërvitore apo hapësirën ajrore, përfshirë dhe ato që përcaktohen si fenomene ajrore të paidentifikuara, tha Gough. Fotot dhe videot e marinës amerikane u publikuan nga website-t Mystery Wire dhe Extraordinary Beliefs javën e kaluar, por në internet qarkullonin që prej vitit të kaluar.

Shih videon KETU

o.j/dita

Football news:

In the game with Roma, we saw the former De Gea: he made 10 saves, dragged at close range and became the best player of the match
David Villa joined the management of the Indian club Odisha
Chelsea and Jorginho want to extend their contract. The midfielder was Interested in Juve
Player of the Wings of Hadi on alcohol: Never drank, because I am happy as I live
Matic on Europa League: Manchester United respect Villarreal, but approach the final with thoughts of winning
President of Villarreal on reaching the final of the European Cup: We have finally achieved this
Cavani-the first player in 35 years with a double in both matches of the 1/2 final of the European Cup