Albania

Palestinezët anulojnë marrëveshjen e vaksinave me Izraelin, janë shumë afër datës së skadimit

Qeveria palestineze ka vendosur të anulojë marrëveshjen me Izraelin për shkëmbimin e dozave të vaksinës Pfizer, pasi ato të marra sot janë shumë afër datës së skadimit.

Kjo u njoftua nga Ministri i Shëndetësisë i Autoritetit Kombëtar Palestinez Mai al-Kaila, sipas të cilit, ekspertët e ministrisë kanë vendosur që vaksinat e marra nga Izraeli nuk përputhen me specifikimet dhe për këtë arsye kanë vendosur për t’i kthyer mbrapsht.

Marrëveshja parashikonte që Autoriteti Palestinez të kthente afërsisht 1.5 milionë vaksinat e marra nga Izraeli me furnizimin që mbërrin në shtator-tetor nga Pfizer.

Football news:

Hames Rodriguez: I do not know where I will play. My cycle at Real Madrid is over
Mkhitaryan on relations with Mourinho: What happened in Manchester remains in Manchester
FIFA and UEFA rejected the request of the Basque Country Football Federation for recognition as an independent member of organizations from Spain
Belarus will host the 2022 World Cup qualification matches at the Tsentralny Stadium in Kazan
Gerard Pique: We are waiting for Messi to sign a new contract. We want him to be with us
Shomurodov flew to Rome. Today he will undergo a medical examination for Roma
Arsenal discussed the deal for Lautaro, communicating with Inter on Bellerin. The striker is Interested in the transfer