Albania

Partizani fiton duelin me Teutën, merr në dorë fatin e kampionatit

Supersfida e titullit, Teuta-Partizani shkon për të kuqtë të cilët fitojnë 1-0 në “Niko Dovana” dhe tani kanë në dorë fatin e titullit.

Në një ndeshje tepër të luftuar ishin bregdetarët që e nisën mjaft mire takimin me presion dhe dy tre raste jo dhe aq sporadike ku më pranë golit ishte Todorovski me një gjuajtje të larguar nga Alban Hoxha.

Në momentin më të mire të Teutës është Partizani që kalon në avantazh ku në një krosim në zone, Frashëri nxitohet të dale por Çinari godet me kokë dhe gjen rrjetën.

Goli i jep qetësi skuadrës së Dajës që e mbyll në avantazh pjesën e parë.

E dyta nis vrullshëm për Teutën por është Partizani sërish golit kur Murataj me një gjuajtje godet shtyllën.

Edhe në 63’ Partizani mund të kishte mbyllur ndeshjen me Bardhin ku i vetëm nuk arriti të shënonte ndërsa sërish Bardhi po me një roveshatë në 74’ mund të shënonte të dytin.

Gjithsesi Teuta duket e dorëzuar në fund dhe pavarësisht përpjekjeve nuk arrin të shënojë dhe ndeshja shkon përfundimisht për të kuqtë që tani me pike të barabarta, 62 aq sa Teuta por kryeson me ndeshje direkte renditjen dhe ka në dorë fatin e titullit.

Football news:

President of Legion-Dynamo: Khabib was pleasantly surprised by his understanding of football and its development
Messi, Neymar and Suarez will burn at the Copa America. Find out with the help of our test, which Copa team is more suitable for you
Peter Schmeichel: UEFA has offered the Danish national team three options: to finish immediately, at noon the next day, or to count 0:3. Did the players have a choice?
Spain is learning to play without Ramos, Pique, Carvajal and De Gea (and possibly Alba). On the right in defense-a midfielder, in the center-two left-handers
Rhodri: England could field three teams. They are among the obvious favorites of the Euro
Goalkeeper of the national team of Ukraine Buschan about the match with the Netherlands: I do not consider myself a hero
The match between Denmark and Finland could not be played on the same day. The players didn't have to decide that