Albania

Pioli mbron Ibrahimovicin: Kërkoi falje

Pioli: Ibrahimovic kërkoi falje.

Trajneri i AC Milanit, Stefano Pioli ka thënë se sulmuesi Zlatan Ibrahimovic ka kërkuar falje pas kartonit të kuq ndaj Interit.

Suedezi u ndëshkua me të kuq pasi mori dy karton të verdhë dhe pas largimit të tij, Interi e përmbysi rezultatin duke u kualifikuar tutje, transmeton lajmi net.

Pioli ka konfirmuar se Ibrahimovic kërkoi falje pasi përfundoi ndeshja.

“Zlatan kërkoi falje. Si kampion i madh që është”, tha ai.

Suspendimi në Kupën e Italisë nuk lejon që Ibrahimovic të mungojë në Seria A.

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7