Albania

Pirlo: Nuk më bëjnë përshtypje kritikat

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo ka thënë se është mësuar me kritika, ndërsa është ndalur të flas për ndeshjen me Dinamo Kievin.

Pirlo që erdhi si i papërvojën dhe u emërua si trajner i Juventusit në vend të Maurizio Sarri gjatë verës, ka marrë kritika pasi ekipi i tij nuk po bindë në Serie A.

“Më pëlqejnë kritikat, kjo thjesht do të thotë që unë bezdis dikë dhe jam mësuar me këtë për shumë vite”.

“Kjo ndeshje do të jetë e rëndësishme për rritjen tonë. Duhet të luajmë një lojë të mirë dhe të përmirësohemi. Ne kemi nevojë për të marrë vazhdimësinë që na mungon”, ka thënë Pirlo për Sky Sport Italia.

Trajneri zbuloi se Giorgio Chiellini ka pësuar një dëmtim tjetër, ndërsa njoftoi se do të pushojnë nesër Juan Cuadrado dhe Danilo.

“Chiellini ka një problem në kofshën tjetër, ne do ta vlerësojmë atë nesër. Cuadrado dhe Danilo do të pushojnë”.

“[Paulo] Dybala do të fillojë në stol sepse [Alvaro] Morata do të pezullohet për Derby”.

Gjyqtarja Stephanie Frappart do të jetë zyrtarja e parë femër e ndeshjes në një ndeshje për meshkuj në Ligën e Kampionëve, kur Juventusi pret Dynamo Kievin, ndërsa Pirlo nuk e sheh si problem.

Football news:

Nepomnyashchy against reducing the RPL to 12 clubs: Russia is not ready to sacrifice a large number of fans
Wolverhampton loan Willian Jose from Sociedad with a buy-out option
AC Milan are close to loaning Tomori to Chelsea with a 20+ million euro buy-out option
Spartak about fans convicted for fighting at Euro 2016: Fedun personally helped them financially
Lewandowski updated the Bundesliga record by scoring 22 goals in the 1st round
Flick on Bayern: Our goal is to stay on top
Goalkeeper Alcoyano has 10 saves in the match with Real Madrid. Most of all in the season among the rivals of Madrid