Albania

Plas sherri në Kosovë, polici nxjerr armën dhe plagos dy persona

Një zyrtar i policisë së Kosovës në Dragash ka plagosur dy persona si pasojë e një mosmarrëveshjeje.

Zëdhënësi i policisë rajonale të Prizrenit, Shaban Osmanollaj thotë se rasti ka ndodhur pas një mosmarrëveshje personale mes 3 personave të përfshirë në vengjarje.

I pyetur nëse krimi është kryer me armën e shërbimit, Osmanollaj thotë se nuk është informacion i vërtetuar.

“Për rreth orës 16:40 në fshatin Glloboçicë të Dragashit pas një mosmarrëveshjeje janë plagosur me armë dy qytetare nga një polic. Pas trajtimit mjekësor është vërtetuar se plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën”, tha Osmanollaj.

h.b/dita

Football news:

Yaya Toure sent Guardiola a letter of apology: I am waiting for a very long time for a response
Marcelino on the Spanish Cup: You can't win against Barca without suffering. They are used to winning finals
Koeman on the future: It's strange to have to answer such questions. We had a 19-match unbeaten streak
Hans-Dieter Flick: After relegation from the Champions League, I can't sleep well. My eyes can confirm that
Tuchel is Interested in the option of inviting Varane to Chelsea
Barry Ferguson on Kudela's ban for racism: 10 matches is ridiculous. It was necessary for a year
Saka-Europa League Player of the Week