Albania

Policia suedeze heton thashethemet: A janë përpjekur studentët të infektohen qëllimisht me COVID?

Policia në Suedinë veriore po heton thashethemet se studentët e shkollës së mesme janë përpjekur në mënyrë aktive për të kapur virusin koronavirus për t’ua transmetuar të tjerëve, me synimin, qartësisht të çmendurër t’u bërë imun ndaj mundësisë për të organizuar festa.

Hetuesi i policisë Niklas Stjernlof, nga qyteti Otersund, 500 kilometra në veri-lindje të Stokholmit, i tha transmetuesit SVT se askush aktualisht nuk është i dyshuar.

Monica Sandstrom, një zyrtare shëndetësore në gjimnazin Jamtlands në Ostersund, i tha SVT se administrata e shkollës është e gatshme të ndihmojë policinë në hetimin e tyre.

Sipas Sandstrom, disa studentë ishin të lodhur nga ruajtja e distancës fizike dhe u përpoqën të “merrnin antitrupa” në mënyrë që ata të “bënin party deri në verë”. Pork a zëra që thonë se e gjithë kjo është vetëm një shaka, raporton AP.

Football news:

Lampard will be sacked if Chelsea's results don't get better soon. Allegri and Tuchel are Interested (Sky Sports)
Cristiano Ronaldo: I am very happy with my fourth title in Italy. This is the Juventus we love! 🏆
Zidane has no intention of resigning, Real Madrid will make a decision after the season (Marca)
Chiesa injured his ankle. He was replaced in the match against Napoli
Neuer on Bayern's two consecutive wins: This is a message to the competitors
Gattuso about 0:2 with Juve: Insigne should not think that Napoli lost because of him
Nepomnyashchy against reducing the RPL to 12 clubs: Russia is not ready to sacrifice a large number of fans