Albania

Pothuajse humbet ditën e tij të madhe nga… lindja e foshnjës

ERFURT, 27 shtator /ATSH-DPA/ – Një politikan gjerman vendosi familjen të parën, la në pritje kolegët që donin ta zgjidhnin kryetar partie dhe shkoi në spital për lindjen e fëmijës së tij.

Georg Maier ishte vendosur të emërohej të shtunën kreu i Partisë Social Demokratike (SPD) në shtetin e Thuringias.

Por, me sa duket, ai kishte neglizhuar t’u thoshte atyre se kishte një tjetër angazhim, duke i lënë të prisnin me orë të tëra para se të zbulonin se ku ndodhej ai.

Maier qëndroi 24 orë në spital, para se t’i lindte vajza e tij.

Pasi orari i mbledhjes së partisë u rirregullua, një anëtar tjetër lexoi raportin e thesarit që duhej të kishte lexuar Maier në aktin e tij të fundit në atë pozitë dhe, më në fund, ai mbërrin dhe zgjidhet kryetar me 82,7 % të votave./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

An unfortunate statement about joining an imaginary tournament. La Liga President on Bartomeu's words about the European Premier League
Benzema scored the club's 30th goal in the Champions League. Only Messi, Ronaldo and Raul managed it
Miranchuk and Krykhovyak are the best Loko players in the match against Bayern according to Bild, CHorluka and Murilo are the worst
Salzburg coach about the Champions League: we deserved more than one point in two games
With Lukaku, it is useless to play in a power struggle. Shakhtar defender Bondar on the Inter forward
Ivanov will serve the match OF AZ-Rijeka in the Europa League. Rotor appealed his refereeing in the game with Loko
Gasperini on Ajax: it's not easy for everyone Against them. Atalanta made a great comeback