Albania

Qamili shënon në fitoren e Horsensit

Lirim Qamili ka shënuar në elitën e futbollit të Danimarkës. Skuadra e tij Horsens fitoi kundër Aalborgut 2:1 në kuadër të Superligës së Danimarkës, në kuadër të xhiros së 19-t.

Futbollisti shqiptar që luan si sulmues i krahut, 22-vjeçari Qamili, e shënoi golin e parë për Horsensin në minutën e 31-t.

Ishte goli i tretë për të në këtë sezon në 20 ndeshje në të gjitha garat, derisa e ka edhe një asistim. Horsensi është në vendin e fundit në tabelë me 11 pikë pas 19 xhirove.

Messi has not scored against Real Madrid since May 2018
Zinedine Zidane: Real Madrid beat Barca deservedly. You can't blame everything on the judge
Ronald Koeman: The referee should have taken a clear penalty. But Barca will have to accept it again
Sergi Roberto on Braithwaite's fall: I was surprised that the referee immediately said that nothing had happened. He did not address VAR
Ex-referee Iturralde Gonzalez believes there was a penalty on Braithwaite. Andujar Oliver thinks not
Casemiro got 2 yellow cards in a minute and will miss Real Madrid's game with Getafe
Nacho about 2:1 with Barca: It was like a final, a very important victory. But Real Madrid still have a lot to do