Albania

Qeqa rikthehet fuqishëm: Masazh, jemi si ‘messenger’ dhe konsumator të futbollit

Dje dhe sot janë zhvilluar takimet e javës së 30-të në IPKO Superligën e Kosovës, shkruan Insporti. Teksa xhiroja e kaluar kaloi nën hijen e incidentit që ndodhi në Gjilan, futbolli këtë javë foli më shumë në fushën e blertë.

Megjithatë, gazetarja sportive, Qëndresa Krelani “Qeqa”, i’u rikthye ndeshjes kontraverse mes Gjilanit dhe FC Prishtinës të zhvilluar në mesjavë, duke thënë se akterët e futbollit, përfshirë lojtarët, trajnerët dhe gazetarët e sportit mund të bëjnë reagime që shprehin mesazh.

“Nëse ankohemi në referim, po mbrojmë futbollin dhe futbollistët. 90 minuta janë pasqyra më e mirë e futbollit ku shihet se çfarë futbollistë, trajnerë dhe referë kemi”

“Nuk kemi ardh këtu me bë masazh por me dhënë mesazh. Edhe ne, si gazetarë jemi “messenger” i zërit të gjithë atyre konsumatorëve të futbollit” – u shpreh ai në emisionin Dueli Sportiv në Dukagjin.

Football news:

Latvian Stepanov is Wenger's worst transfer. Arsene did not understand that Bergkamp admired him for a joke – and signed
Berbatov – Bale: Gareth, I want to see you play football!
Arturo Vidal: Bayern are always the favourites, but Barcelona is the best team in the world
Kike Setien: Lewandowski is a great player, but he is not on the level of Messi
The great Milan of the noughties are already coaches: Gattuso is rebuilding Napoli, Shevchenko is going to the Euro, some are still at the club
The Premier League will not have a winter break in the 2020/21 season. Start-September 12, end-may 23
Liverpool have entered talks with Bayern over Tiago