Albania

Qeveria mbyll klubet e natës në orën 22:00, londinezët festojnë në rrugë

Qindra të rinj dhe të reja në Londër kanë thyer urdhrin e qeverisë për t’u grumbulluar pas orës 22:00.

Videot e postuara në rrjetet sociale tregojnë se të rinjtë nuk e kanë çuar dëm fundjavën, pavarësisht se lokalet dhe klubet e natës u mbyllën, pasi hynë në fuqi rregullat e reja në kuadër të luftës kundër koronavirusit.

Disa me pije në duar, turmat kanë qëndruar për disa minuta në mes të rrugëve, ndërsa edhe stacionet e trenave ishin të tejmbushur.

Shumë të rinj janë shprehur kundër këtyre rregullave, duke paralajmëruar se qeveria parashikon ta rikthejë Londrën në karantinë të plotë nga java tjetër.

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi