Albania

“Qytetarët sorollaten për tampon”, Rama i përgjigjet PD: Talleni me popullin, prezantoni infermierin që ka mbaruar me pesa si ekspert pandemie

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas akuzave nga PD.

“PD të mos shikojë gishtin kur gishti tregon hënën dhe hiq dorë nga reagimet me sharje e me akuza, sepse s’ia kam unë fajin atij infermierit që Lulëzimi e prezanton si mjek dhe si ekspert kombëtar të pandemisë, duke u tallur me popullin e duke dizinformuar dynjanë!”, shkruan ai në twiiter.

Ndërsa më herët në ‘Facebook’ kka publikuar një kronikë ku shfaqet kreu i PD, Basha i cili flet në lidhje me tamponat në Durrës, e më pas gjatë deklaratës për mediat shfaq dhe një mjek që flet për situatën në spitale.

Rama ka bërë CV-në e personit që u prezantua nga Basha si mjek duke thënë se ai nuk ka qënë nxënës i dalluar e se ka mbaruar vetëm shkollën e mesme me notat 5-a. Zijal Hysa ka kryer një kurs 1 vjeçar në infermieri, kështu thuhet në videon e publikuar nga Rama. Ndër të tjera thuhet se liçensa e infermierit i ka skaduar në vitin 2020 e nuk dihet nëse e ka rinovuar apo jo.

‘Zgjohu Lul zgjohu, zgjohu dreqin zgjohu zgjohu! Zgjohu miku im se s’ka lezet fare kjo farë derexheje kështu… Zgjohu!‘- shkruan Rama përkah videos.

o.j/dita

Football news:

Anton Ferdinand on the racist scandal with Terry: I was sent a bullet in the mail. Insults in social networks came every hour
Manchester City have offered 19 million euros including bonuses for 17-year-old Argentine midfielder Sarmiento
Rehagel is a bandit from whom I will not accept an apology. The story of the worst injury in the history of the Bundesliga
Barcelona's presidential election will be held on January 24
Koke: to beat Bayern, you need to play a nearly perfect match. I hope their unbeaten streak ends tomorrow
Loew can return Muller, Boateng and Hummels to the German national team if there are a lot of injuries
Nacho about the Real Madrid game: That's not how titles are won. Working to get better