Albania

Rama: Do të bëhesh dëshmor? Meta: Mua do më bësh dëshmor ti more qen bir qeni, unë jam Ilir Meta nga Skrapari, të bëj mos kesh vrimë ku të futesh

Replikat mes kreut të shtetit dhe kryeministrit kalojnë çdo limit.

Ilir Meta, ka ashpërsuar tonet ndaj Edi Ramës, në daljen e tij në studion e një emisioni në TV Klan.

Presidentin duket se e nxiti një deklaratë e Ramës në parlament ku tha “çfarë do Meta të bëhet Mbret apo Dëshmor i Kombit”.

“Pinok, mashtrues. Unë jam Ilir Meta dhe jam nga Skrapari. Mua të më thotë dëshmor ai. More qen bir qeni. Vojo Kushi është president sot.

Meta ka atë fuqinë që ta bëjë sot atë të mos ketë vrimë ku të futet e të rrijë në Shqipëri.

Shteti është marrë peng nga një bandë që kontrollohet nga Sorosi. I thuaj Sorosit të vijë këtu dhe të bëjë investime, por të vijë dhe të zbrazë vendin kjo nuk bëhet ia kam thënë para dy vitesh”, deklaroi Meta ndër të tjera.

Ai foli edhe për situatën e Covid dhe tha se “po vdesin njerëzit në spitale dhe nuk i deklarojnë”.

e.sh/Dita

Football news:

Goodbye, Dad Buba Diop. Thanks to you, I lived the most memorable tournament of my childhood
Nuno about 2:1 with Arsenal: We played amazing, very proud. Jimenez recovered
Arsenal scored 13 points in 10 opening matches - the worst result in 39 years
West Brom can be bought by us investors. The Chinese owner of the club wants 150 million pounds
Lampard on Mourinho's words about ponies: You have Kane, Son, bale and alli. We are all fighting to win the Premier League
Mourinho on winning the Premier League: Tottenham are not in the race, because we are not a horse, but a pony
Laurent Blanc: I will return to football, but in children's. Now coaches are being asked to increase the cost of players, I don't like it