Albania

Rama publikon videon: Faleminderit Gjirokastra

TIRANË, 17 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama falenderoi sot qytetarët e Gjirokastrës për pritjen e ngrohtë që i bënë në takimin e tij elektoral këtë të shtunë.

Rama publikoi një video nga pjesëmarrja e qytetarëve në këtë takim.

Në fjalën e tij kryeministri tha se, “pavarësisht se kemi patur pothuajse katër vite shumë të jashtëzakonshme, sot, Gjirokastra, Tepelena, Libohova, Dropulli, Memaliaj janë shumë më mirë seç ishin katër vite më parë”.

“Sot, falë punës së jashtëzakonshme që kemi bërë së bashku, Tepelena nuk është një xhep, të cilit gjithmonë i kalonim anash, por nuk është më as thjesht e vetëm një ndalesë e bukur, siç u bë gjatë mandatit të parë. Sot, Tepelena është udhëkryqi ku kalojnë të gjitha rrugët që të çojnë në bregun e Jonit dhe të tëra rrugët që të çojnë në Gjirokastër nga bregu i Jonit dhe shumë shpejt, edhe në Korçë nga bregu i Jonit”, theksoi Rama.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Guardiola on Man City before the Champions League final: I didn't talk about Chelsea for a second. We're thinking of Brighton
Cristiano Ronaldo: Someone can have one or two great seasons. The really strong ones are the ones who are good year after year
Real Madrid is the most expensive football brand in the world. Barcelona-second, Manchester United-third (Brand Finance)
Draxler has extended his contract with PSG until 2024
Tottenham value Kane at 150 million pounds and do not want to let him go to the Premier League club
Real Madrid are unlikely to extend their contract with Ramos if Varane stays at the club
The Government of the Russian Federation has allocated more than 1 billion rubles for the preparation and holding of International competitions