Albania

Rashica falenderues ndaj Ademit: Gjithmonë na telefon dhe na pyet nëse na duhet diçka

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, e kanë pritur futbollistin e Kosovës, Milot Rashica, i cili ndodhet për pushime në vendlindje.

Ai tregoi arsyet e vizitës së FFK-së duke falenderuar Ademin për kontributin.

“Gjithmonë është i interesuar për neve, nëse kemi ndonjë lëndim osë nëse mundet me na ndihmu diçka”, tha Rashica.

Rashica i vlerësuar lartë për paraqitjet e tij në Bundesligën gjermane, foli edhe për ndeshjen me Maqedoninë e Veriut.

“Shanset janë të mëdha ta fitojmë këtë ndeshje, ne do ta japim maksimumin.”

Kujtojmë së, sipas gazetës gjermane ‘Bild’ është Leipzig skuadra që tashmë është hedhur në sulm për yllin e Kosovës, i cili kushton plot 22 milion euro.

Football news:

Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys
Neymar was the player of the match Atalanta-PSG. He gave an assist
ПС PSG suffered through the entire quarter-final and turned it over in 149 seconds. Lifted the Italian curse and went so far in the Champions League for the first time in 25 years
ПС PSG's pain was transformed into happiness: in three minutes, the suffering stars turned into celebrating kings
The club from Italy won't win the Champions League for the 10th year in a row. This is an anti-record