Albania

Rastet e COVID-19 në Berat, të infektuar mësues e nxënës, persona të prekur edhe në burg

Rastet me COVID-19 në shkollat e qarkut të Beratit po rriten çdo ditë e më tepër dhe mes 42 rasteve të sotme, raportohen edhe mësues e nxënës.

Gjithashtu, vatra të reja infektimesh janë rishfaqur edhe në IEPV Berat, ku një punonjëse sociale ka rezultuar e prekur nga COVID. Mes të infektuarve të 24-orëve të fundit, 37 të infektuar janë pensionistë të moshave nga 62-76 vjeç dhe të papunë.

Të prekur nga koronavirusi janë regjistruar edhe në burg. Ndërkohë që rastet e të prekurve me COVID-19 po rriten nga dita në ditë, numri i rasteve aktive në qarkun e Beratit ka shkuar në 877.

h.b/dita

Football news:

Gattuso was fined 3 thousand euros for blasphemy
Burnley will ask for 50 million pounds for Pope. The goalkeeper is Interesting to Tottenham
Gladbach midfielder Neuhaus would like to move to Liverpool, his compensation is 40 million euros. Bayern are unlikely to fight for a player
Sampaoli took charge of Marseille. Contract - until 2023
Carlos Bianchi: PSG can score 5-6 goals for Barca in the second leg of the Champions League
Director of Shakhtar Srna about Roma in the 1/8 finals of the Europa League: Chances 50-50
Eintracht's forward Silva scored his 19th Bundesliga goal. Lewandowski has 26 goals, Holand has 17