Albania

Real Madrid, zbulohet plani për ëndrrën 120 milionëshe

Real Madrid është në kërkim të një qendërsulmuesi të klasit botëror që të garantojë një numër të mirë golash dhe që të jetë në gjendje të udhëheqë skuadrën në momentet e vështira.

Askush nuk ka arritur ta zëvendësojë CR7 dy vite pas largimit të tij dhe nuk është aspak e lehtë të gjendet një tjetër në lartësinë e portugezit.

Ai që mund ta mbushë boshllëkun e krijuar nga largimi i Ronaldo-s është Harry Kane. Ylli i Tottenham është ëndrra e vërtetë e Florentino Perez.

Madrilenët nuk do ta kenë të lehtë ta sigurojnë, duke parë se anglezi kushton shumë dhe mund të ketë disa vështirësi për sa i takon likuiditetit në epokën Coronavirus. Megjithatë, Real Madrid ka një plan.

Në fillim duhen shitur lojtarët e tepërt në ekip, si Luka Jovic dhe Mariano, për të mbushur arkat e klubit. Lëvizja e dytë do të jetë ajo që të bindet Jose Mourinho që të ulë koston e kartonit të lojtarit, i cili vlerësohet 120 milionë euro aktualisht.

Los Blancos shpresojnë që kjo të jetë strategjia e duhur për të siguruar qendërsulmuesin britanik nga fillimi i sezonin të ardhshëm, gjithmonë nëse e lejon Mourinho.

Football news:

Keylor Navas may miss the match against Leipzig due to a hip injury
Chelsea plans to buy rice. West ham demand more than 80 million pounds for the prop
Dybala intends to stay in Juve, despite real's Interest. The player wants 15 million euros a year, Torino offer 10
🌪 In 2008, Leipzig did not exist yet, and now it is in the semi-finals of the Champions League. It took real 54 years to do this
Nagelsmann reached the semi-finals of the Champions League at the age of 33. He will play against Tuchel, who advised him to become a coach
Olmo from Leipzig missed out on Barcelona – because of two Koreans and Bartomeu's politics. Tried to return, but Dani refused for Nagelsmann
Saul: RB Leipzig was better than Atletico the entire match