Dinamo i Tiranës do të rikthehet në Superligë me ndryshime që në stol. Bledi Shkëmbi do të jetë trajneri i ri dhe zyrtarizimi vjen nesër.

Vetë faqja zyrtare e klubit në FB ka konfirmuar se 41-vjeçari korçar pas disa eksperiencave në Kosovë e Shqipëri ka vendosur të marrë drejtimi ne bluve.

Presidenti Adrian Bardhi ia ka besuar projektin e tij të rikthimit në elitë pikërisht ish-kapitenit të Skënderbeut që bëri histori në Korçë.

NJOFTIMI NGA DINAMO

Dinamo zyrtarizon trajnerin e ri, Bledi Shkëmbi

Bledi Shkëmbi është trajneri i ri i Dinamos. 41-vjeçari ka marrë besimin e presidentit Adrian Bardhi për zbatimin e projektit madhor për rikthimin e Dinamos në nivelet e duhura.

Ish-trajneri Ilirisë së Prizrenit dhe Ballkanit në Kosovë dhe Teutës në Shqipëri, do të prezantohet ditën e Enjte në orën 11:00 në ambjentet e Vila Pascuçi!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb