Albania

Ronaldo merr tamponin negativ, futbollisti del nga karantina, gati për t’u rikthyer në fushë

Lajm i mirë për Juventusin dhe Cristiano Ronaldon. Tamponi i fundit i portugezit rezultoi negativ.

Kështu përfundon periudha e sëmundjes dhe karantinimi që zgjati 19 ditë. CR7 mund të jetë tashmë në dispozicion për ndeshjen e së dielës kundër Spezia.

Nesër, portugezi do të kryejë vizitën për të parë aftësitë e tij për t’u rikthyer në stërvitje, ende individualisht.

Për të marrë pjesë përsëri në seancat e grupeve dhe në ndeshje, atij do t’i duhet edhe nj tampon i dytë negativ.

E ndërsa është përshkruar ditët e fundit si “kafshë në kafaz”, Ronald është gati tani të kthehet me tërbim në fushën e futbollit.

j.l./ dita

Football news:

Napoli players came out in t-shirts with Maradona's name and number 10 for the Europa League match
Daniele Bonera: Milan is happy with the game with Lille and only regrets the result
Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you
If football was a movie, Diego would be its main character. Showsport readers say goodbye to Maradona
Napoli fans held a fire show in front of the stadium in memory of Maradona
Maradona signed documents about embalming and exhibiting. Family didn't know
Zorc about the future of Holland: We have long-term plans with him