Albania

Rrezikon të humb sfidën ndaj Bayernit, Suarez vazhdon të jetë i prekur nga koronavirusi

Suarez vazhdon të jetë i prekur nga Covid-19, rrezikon të humb sfidën ndaj Bayernit.

Sulmuesi i Atletico Madridit, Luis Suarez vazhdon të jetë i prekur nga COVID-19 dhe është në dyshime për ndeshjen e radhës kundër Bayern Munichut.

Uruguaiani pas dy jave ka rezultuar prapë pozitiv në analizat e koronavirusit.

Suarez ka qenë në formë të mirë nën urdhrat e Diego Simeones duke realizuar pesë gola në gjashtë ndeshjet e para në La Liga.

Ndërsa, ka humbur tri ndeshjet e fundit përfshirë edhe derbin ndaj ish klubit, Barcelona, sfidë në të cilën “Los Rijoblancos” dolën fitimtar.

Mbetet të shihet nëse Suarez do arrijë në kohë të shërohet nga COVID-19 dhe e ka të detyrueshme të dal negativ në test.

Football news:

Lampard will be sacked if Chelsea's results don't get better soon. Allegri and Tuchel are Interested (Sky Sports)
Cristiano Ronaldo: I am very happy with my fourth title in Italy. This is the Juventus we love! 🏆
Zidane has no intention of resigning, Real Madrid will make a decision after the season (Marca)
Chiesa injured his ankle. He was replaced in the match against Napoli
Neuer on Bayern's two consecutive wins: This is a message to the competitors
Gattuso about 0:2 with Juve: Insigne should not think that Napoli lost because of him
Nepomnyashchy against reducing the RPL to 12 clubs: Russia is not ready to sacrifice a large number of fans